Katalizör Tıkanması Belirtileri

Benzinli araçlarda katalizör temizliği aracın istenen performansa gelmesi adına büyük önem taşır. Katalizörde yaşanan tıkanmalarda birtakım belirtiler kendini gösterir. Bu belirtiler sebebiyle:

  • Yakıt emisyonunda değişime bağlı olarak yakıt tüketiminde artış olur.
  • Egzoza bağlı olarak araç performansında düşme yaşanır.
  • CO ve NO gazlarında artışa bağlı olarak çiğ gaz kokusu ortaya çıkar.
  • Soğukken ortaya sürtünme sesi çıkar.
Aracına aşina olan ve dikkatli olan sürücüler, bu tür değişimleri ve belirtileri hemen anlar. Aracın performansını takip etmek ve göstergeleri her an incelemek gerekir. Araçta ortaya çıkan değişiklikleri bu şekilde saptamak mümkün olur. Katalizör ile ilgili sorunlara müdahale edebilmek için, bu parçaya ait olan sorunların çok hızlı şekilde anlaşılması söz konusu olur.
Benzinli araçlarda katalizör temizliği sayesinde aracın performansı istenen seviyede olur. Buna ek olarak egzoz emisyon ölçüm sonuçları standart değerler arasında yer alır.

Katalizör Tıkanması Belirtileri

Katalizör Temizliği İçin Ne Yapmak Gerekir?

Katalizör temizliği için bu sistemi çok iyi bilen uzman servis elemanlarına ihtiyaç vardır. Katalitik konvektör ve bağlı bulunduğu sistemi çok iyi bilen uzman ekiplerimiz, pratik ve güven veren hizmetlerle kendini gösterir. Kurum veya sıvıların sebep olduğu tıkanıklıkları gidermek için, aracın her pozisyona kolayca gelebileceği bir servis hizmetine ihtiyacı vardır. Modern yapıdaki servis istasyonlarımız sayesinde, katalizör temizliği konusunda en güven veren hizmeti siz müşterilerimize sunmak durumundayız.
Yollara daha özgüvenli şekilde çıkmak adına önce servisimizden destek almalısınız. Güven veren kadro ve teknolojilerle göreve hazırız. Uzman ekiplerimiz katalitik konvektör temizliği konusunda en uygun hizmeti sizlere sunacaktır.
 

Katalizör Temizliği İçin Ne Yapmak Gerekir?
Hemen Ara Yol Tarifi
X